تسمه و کاربرد آن

تسمه

تسمه یکی از انواع قطعات پر کاربرد صنعتی میباشد و بصورت منعطف تولید میشود. انواع مختلفی از تسمه در صنایع، با اهداف متفاوت و جنس های متفاوت مورد استفاده قرارمیگیرند.

تنوع این قطعه بسیار گسترده است و در سایزها و برندهای متفاوتی تولید و عرضه میشوند. 
پرکاربردترین نوع این قطعه صنعتی، تسمه تایمینگ،انتقال نیرو، نقاله میباشد. 
زمانی از تسمه استفاده میشود که بخواهیم بین چند شفت، انرژی مورد نظر خودمان را انتقال دهیم. جنس آنها از ماده انعطاف پذیری است که در صنایع کاربرد فراوانی دارد. 
تسمه را به دور قرقره می پیچند و نیروی قرقره ها را به هم وصل میکنند. طول ابعاد تسمه ها در حدود 6 الی 12 میلیمتر میباشد و عرض آن بین 20 تا 60 میلیمتر است. 
 
بازرگانی پرشین صنعت با بیش از 15 سال سابقه و تجربه در زمینه فروش انواع تسمه در خدمت شما عزیزان میباشد. جهت مشاوره کافی است با متخصصین ما در تماس باشید. همچنین جهت استعلام قیمت تسمه میتوانید فرم استعلام قیمت را تکمیل کرده تا متخصصین ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. 
 

انواع تسمه

انواع تسمه

 
همانطور که گفته شد انواع متفاوتی از این قطعه صنعتی جهت اهداف مختلفی در صنعت ساخته و تولید میشوند. تسمه های صنعتی قطعه صنعتی بسیار متنوع و با کاربرد های بسیار متفاوت میباشد. 
در این قسمت شما را با انواع آن و کاربرد آنها آشنا میکنیم.

نوار نقاله:

این نوع قطعه صنعتی بر روی نقاله ماشین آلات و معمولا برای ترانزیت بار استفاده میشود.

تامینگ:

بعنوان محرک با نسبت مشخصی بین قطعات ماشین آلات استفاده میشود.
 

انتقال نیرو

این قطعه صنعتی نیز نیروی دورانی و چرخشی را از یک جسم دوار به یک جسم دیگر منتقل میکند و سبب گردش جسم دوم میشود. تسمه انتقال نیرو از اهمیت ویژه ای برخودار میباشد. 
 

تخت

در جایی که فاصله قطعات از همدیگر زیاد باشید از این نوع استفاده میشود.
وی شکل(ذوزنقه ای): از این نوع زمانی که به نیروی زیادی نیاز باشد استفاده میشود.
 

چند شیار

با کنار هم قرار دادن چند تسمه ذوزنقه ای، تسمه چندشیار درست میشود. از این نوع نیز جهت انتقال نیروی بالا استفاده میشود.
 

گرد

اگر به نیروی کمی نیاز باشد، این نوع مورد استفاده قرار میگیرد.
 

آجدار

این نوع از نوع تخت و ذوزنقه ای شکل جهت استفاده در دستگاه های کوچک مثل لباسشویی استفاده میشود.
 
تسمه نوار نقاله
 

تسمه نوار نقاله

این نوع تسمه جزء اصلی حمل کننده در یک سیستم انتقال نیرو و تسمه ای میباشد. تسمه نوار نقاله که با نام انگلیسی conveyor خوانده میشود هم  بصورت آجدار و هم بصورت تخت بدون عاج تولید میشود. بسته به نوع کاربری برای موارد متفاوتی استفاده میشوند. نوار نقاله عموما از ضخامت 2 میلی متر تا 20 میلیمتر و عرض 10 سانتی متر تا 200 سانتی متر تولید و عرضه میشود. 
تسمه نوار نقاله یا کانوایر را معمولاً در فرودگاه ها و یا فروشگاه های بزرگ به وفور دیده اید.
این تسمه ها دارای سطح شیب دار هستند.
مناسب برای حمل مواد و یا وسایل در نظر گرفته می‌شوند.
استفاده از این نوار نقاله ها در فضاهایی که نیازمند جابجایی سریع و آسان می باشد میتواند به میزان قابل توجهی در زمان و انرژی صرفه جویی کند.
نوار نقاله یا کانوایر معمولاً از یک وسیله مکانیکی قاب مانند تشکیل شده است. این قاب در واقع پوششی محافظ میباشد، که تسمه را در برابر خرابی و آسیب دیدگی حفظ میکند.
معمولاً نوار نقاله ها به صورت استوانه ای هستند که به آنها غلتک می گویند.
غلتک ها با یکدیگر در ارتباط هستند و تسمه ها به دور آن ها در حال چرخش می باشند.
کلیه وسایل مکانیکی از یک موتور تشکیل شده اند، تا حرکت کند.
موتور محرک نیز در نوار نقاله فرآیند حرکتی آن را بر عهده دارد.
معمولاً سرعت موتور محرک تسمه نقاله توسط گیربکس تنظیم میشود.
برای اینکه تسمه را بتوانیم به میزان دلخواه سفت و محکم کنیم باید با استفاده از قطعه های به نام سفت کن نوار تنظیم، میزان سفتی را در نظر بگیریم.
 

کاربرد تسمه نقاله

کاربرد تسمه نوار نقاله
تسمه نقاله یکی از اجزای بسیار مهم در خط تولید کارخانه های:
 سیمان سازی
 کابل سازی
 انبارداری 
 صنعت کشاورزی
 فرودگاه ها
 حمل مصالح ساختمانی
 صنایع غذایی
 فروشگاه های زنجیره ای و…
 می باشد.
این کاربرد فوق العاده تنوع بالای تسمه نقاله را می طلبد که در بخشهای مختلف به صورت تسمه های مدولار تسمه های لاستیکی و یا تسمه نقاله pvc قابل ارائه می باشد.
صرفه جویی در وقت و هزینه و مزایای کاربرد و بالای تسمه نقاله در سایر این خطوط شده است
تسمه تایمینگ

 

تسمه تایمینگ

تسمه تایمینگ در صنایع متفاوتی مورد استفاده قرار میگرد. در واقع در زمان هایی که ارتباط زمانی بین دو قطعه که با فاصله از یکدیگر قرار گرفته و یا از نظر طراحی امکان کوپلینک آنها وجود ندارد از تسمه تایم استفاده میشود. تسمه تایم نه تنها انتقال قدرت میشود بلکه باعث میشود نسبت زمانی بسیار دقیقی بین قطعات دوار بوجود بیاید.
از مزایای تسمه تایم میتوان به سرعت ، قدرت، دقت و بی صدا کار کردن آن نام برد.

اغلب تولید کنندگان تسمه تایم یا تسمه تایمینگ جنس لاستیکی و یا پلی اورتان را برای این نوع تسمه ها در نظر می گیرند.
در تسمه تایمینگ لاستیکی یا همان کائوچویی معمولاً لایه های میانی از الیاف نخ می باشد که بیشتر از این و تسمه ها با این کیفیت در تجهیزات صنعتی استفاده می کنند.
چرا که مقاومت خوبی به حرارت نشان داده اند و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به مدل های پلی اورتان برخوردار هستند.
در تسمه تایمینگ هایی که از جنس پلی اورتان هستند از دو مدل لایه میانی تشکیل شده است که یک نوع به صورت سیم استیل و در نوعی دیگر الیاف نخ به کار رفته است.
این مدل از تسمه ها نیز مقاومت و استحکام خوبی در برابر روغن ها و اسید ها دارند.
همچنین خاصیت ضد سایش آنها را بسیار مناسب برای صنایع مواد غذایی کرده است.
انواع مختلف تسمه تایم پلی اورتان بر اساس دستگاه های مختلف دارای استاندارد های متفاوتی می باشد.
استانداردهای مشخص شده برای تسمه تایمینگ پلی اورتان بر اساس دندان ها با گام معین مشخص میشود
ابعاد استاندارد تسمه های تایمینگ به صورت طول و عرض مشخص می‌شود.
البته معمولاً طول تسمه تایم معمولاً همیشه مشخص می‌باشد.
ولی عرض این تسمه هارا به صورت رولی در نظر می گیرند، تا بر اساس دستگاه های مختلف برای کاربردهای متنوع برش مخصوص با خود دستگاه را داشته باشند.
تسمه تایمینگ دارای کدهای مهم خصوصی هستند، که شامل اعداد و حروف انگلیسی است.
معمولاً این کد ها و حروف ها بر روی تسمه حک شده اند.

تسمه جوشی

تسمه جوشی

این تسمه از لحاظ فنی و ساختاری جزو تسمه های انتقال نیرو میباشد. مانند انواع دیگر تسمه بر روی فولی مخصوص خود قرار گرفته و باعث انتقال نیرو میشود. این مدل تسمه دارای سطح مقطع دایره ای، ذوزنقه و … موجود میباشند که هرکدام دارای سایزهای متفاوتی میباشند. جنس تسمه جوشی از PVC یا PU میباشد.

تسمه برزنتی

تسمه برزنتی

تسمه برزنتی یکی از پرکاربردترین تسمه نقاله ها در صنایع مختلف است. این نوع تسمه از چند لایه تشکیل شده که لایه فوقانی از جنس برزنت میباشد و لایه زیرین آن نیز از برزنت و چند لایه میانی از جنس پلاستیک است.
این نوع تسمه جهت حمل بارهای افقی و تحمل حرارت های بالا مانند کارخانه های لاستیک سازی، لامپ سازی و صنایع ریخته گری و … مورد استفاده قرار میگیرد. این تسمه از ضخامت 2 الی 10 میلیمتر و عرض 2 سانتی متر الی 120 سانتی متر در بازار موجود میباشد.

جنس انواع تسمه

به طور کلی تسمه ها از دو نوع جنس فلزی و غیرفلزی تولید میشوند. اینها در میزان استحکام کششی با یکدیگر متفاوت هستند. 
نوع غیر فلزی در بسته بندی مصالح ساختمانی، کاغذ و … کاربرد دارند. و نوع فلزی آن در بسته بندی وسایلی همچون لولهف مس، آلومینیوم و صفحات فلزی مورد استفاده قرار میگیرند.
از این قطعه صنعتی در ساختمان سازی نیز استفاده میشود و میتوان در بسته بندی بارهای سنگین از آن استفاده کرد. در زمان کار که نیازمند مقاومت بالایی هستیم مانند بلد کردن یک وسیله بسیار سنگین نیز از این قطعه صنعتی پرکاربرد استفاده میشود. 
بیشترین مورد استفاده از این قطعه در کابل تلفن و برق میباشد.
 

برندهای تولیدکننده تسمه

انواع برندهای تسمه

 
با توجه به تنوع بسیار گسترده از جنس و نوع کاربرد تسمه ها، تولیدکننده های معتبری در این صنعت وجود دارد. تولیدکنندگان اروپایی، آمریکایی، آسیایی و چینی قطعات بسیار با کیفیتی تولید میکنند که با استانداردهای کارخانه مادر مطابقت دارد. 
از نظر کیفیت میتوانیم سه نوع کیفیت را نام ببریم
دسته اول از نظر کیفیت کاملا شبیه به استانداردهای کارخانه مادر هستند. نوع دیگر و دسته دوم که تحت برند چینی تولیدمیشوند و با استانداردهای بین المللی و با کیفیت تولید میشوند . دسته سوم تولید کنندگانی هستند که تسمه طرح یا برگرفته از برندی معتبر را تولیدمیکنند که کیفیت کافی نداشته و اعتبار چندانی ندارند.
برندهای اپتی بلت OPTIbELT ، مگاداین MEGADYNE، و باندو BANDOO ، بیشترین سهم از بازار را به خود اختصاص داده اند. 
 

اهمیت استفاده از تسمه

 
با توجه به رشد روزافزون تعداد کارگاه ها و کارخانجات صنعتی و تولیدی و طراحی و ساخت ماشین آلات روز، بیشتر از همیشه به این قطعه صنعتی نیاز است.
قطر تسمه های تولیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به این دلیل که اگر قطر استاندارد و مناسبی نداشته باشد، در زمان چرخش ممکن است از مسیر خود خارج شود و موجب غیر فعال شدن و خرابی دستگاه شود.
در صنایع لیفتینگ نیز از نوع دیگری (اسلینگ های برزنتی) جهت حمل بار و قطعات استفاده میشود. این نوارهای برزنتی از جنس پارچه پلاستیکی هستند. 
به طور کلی میتوان گفت نحوه کار تسمه ها بگونه ای است که اگر در هنگام کار پاره شده و یا لایه آنها از بین برود، سیستم انتقال نیرو را مختل میکند و دستگاه از کار میافتد. 
این قطعه جزو قطعات صنعتی در انتقال نیرو و یا تنظیم حرکت اجزای ماشین های الکتریکی (تایمینگ) هستند. 
بیشتر کارخانجات برای انتقال اجسام و قطعات از تسمه نوار نقاله استفاده میکنند. البته این نوع قطعه از نوع غیر فلزی بوده و از الیاف پلاستیکی بصورت برزنت و در هم تنیده میباشد. 

عوامل موثر بر طول عمر و دوام تسمه

1. هرچه تعداد تسمه در طول سیستم صنعتی بکاررفته بیشتر باشد طول عمر و افزایش کارایی بیشتری دارند. مشخص است که اگر در یک سیستم صنعتی تعداد این قطعه کمتر باشد طول عمر آنها نیز کمتر میشود. این به این دلیل است که کارکرد زیاد باعث سایش آن میشود. در صورتی که اگر تعداد آنها بیشتر باشد اگر یکی از آنها دچار پارگی شود، سیستم از کار نمی افتد.
2. محل قرار گیری و چرخش تسمه ها درون پولی نیز مهم است. چراکه پولی سبب چرخش آسانتر و همچنین قرارگیری منظم این قطعه در سیستم میشود. دقت داشته باشید باید با توجه به ضخامت و ارتفاع این قطعه از پولی مناسب در مسیر حرکت استفاده کنید. 
3. هریک از تسمه ها خاصیت کشش واصطکاک مشخصی دارند و برای کاربرد مشخصی طراحی شده اند. با انتخاب مناسب میتوانید میزان خرابی آنها را به حداقل برسانید. 
بعنوان مثال از نوع ضعیف و دارای آلیاژ معمولی نمیتوان در صنایع فولاد و ذوب آهن استفاده کرد. چرا که حرارت بیش از حد در این واحدهای تولیدی باعث میشود در مدت زمان کمی خراب شود و عملکرد سیستم را مختل کند. 
4. همیشه طول مسیر سیستم را بررسی کنید و روغن کاری های لازم را انجام دهید. اینکار باعث میشود براحتی به چرخش در بیایند و میزان فشار کمتری به این قطعه پرکاربرد وارد میشود. 
نکته: در هنگام روغن کاری، محلول روغن و واسکازین و … را روی تسمه ها نریزید. 
5. در زمان بسته بندی، حمل و نقل و انتقال آنها باید دقت کرد. چرا که تسمه ها در برابر حرارت، نور مستقیم آفتاب، روغن و محلول شیمیایی، مقاومت و کارایی آن از بین میرود. گاهی اوقات در هنگام ذخیره سازی آنها به دلیل عدم رعایت اصول کافی، دچار تغییر حالت میشوند و انعطاف پذیری خود را از دست میدهند. 

کاربرد تسمه

کاربرد تسمه

 
با توجه به ابعاد، اندازه و نوع خود در اکثر صنایع و کارخانجات کاربرد دارند. 
در کارخانجاتی مانند فولاد، ذوب اهن، پتروشیمی، و دیگر صنایع و همچنین در تولید تجهیزاتی مانند تردمیل، وسایل و تجهیزات فروشگاه ها، فرودگاه ها ، بیمارستان ها و … کاربرد فراوانی دارند. 
در معادن استخراج سنگ بدلیل ایمنی از تسمه های صنعتی بهره میگیرند. 
در صنایع خودروسازی نیز بیشترین مصرف تسمه را به خود اختصاص میدهد. 

تشخیص کیفیت تسمه

 
با توجه به تنوع بسیار این قطعه صنعتی، فاکتورهای مختلفی جهت تشخیص کیفیت آن وجود دارد. اما ممکن است فاکتورهایی که برای تشخیص کیفیت یک نوع تسمه موثر است برای نوع دیگر آن موثر نباشد. 
در مواردی مانند تسمه های انتقال نیرو و تایمینگ کیفیت محصولات بسیار مهمتر میباشد. 
در تسمه تایمینگ ممکن است در برخی از آنها با توجه به نوع برند و فیبرها و سیم هایی که داخل آن بکار رفته با مشابه خود از نظر ظاهری دارای کیفیت و طول عمر متفاوتی باشند و حتی از نظر قیمتی کاملا متفاوت باشند. 
در خرید تسمه های صنعتی که کاربردهای حساسی دارند توصیه میشود از برندهای مطرح BANDO, MEGADYNE, OPTIBELT استفاده شود. 
یکی از مشخصات و فاکتورهای تشخیص کیفیت این قطعه صنعتی این است که در طول کار طول آن تحت بار و حرارت های عمومی تغییر نکند. 
برخی برندهای با کیفیت که قابلیت کار در دمای بالا دارند را نیز تولید میکنند. 
و برخی دیگر تسمه های روغن کار تولید میکنند که مشخصات مکانیکی خود را در برخورد با روغن حفظ میکنند. 

خرید تسمه و فاکتورهای موثر بر قیمت

خرید تسمه

 
جهت خرید تسمه های صنعتی بدلیل اینکه این ابزار دارای تنوع بسیار متنوع و زیبادی است باید یک سری اطلاعات فنی بدانید. 
بعضی از مشخصات فنی مکانیکی و بعضی نشانگر ترکیبات شیمیایی (یکی از مهمترین فاکتورهای کیفیت، ترکیبات شیمیایی آنهاست) هستند.
برخی مواردی که در قیمت تسمه ها تاثیر گذار هستند عبارتند از:
1. نوع تسمه (تایمینگ، انتقال نیرو، نقاله و…)
2. ابعاد تسمه موردنظر شامل طول، عرض و ضخامت میباشد. 
3. برند تولیدکننده
4. در بعضی از انواع این قطعه صنعتی جهت افزایش مقاومت کششی، سایشی، حرارتی و بالا بردن ظریب اصطکاک در داخل آنها و یا روی سطح خارجی از مواد شیمیایی و یا مفتول های فولادی استفاده میشود و اضافه میشود. 
5. حساسیت تولید بعضی از تسمه ها مانند تایمینگ و انتقال نیرو از دیگر انواع آن بالاتر بوده و تولید آنها بسیار دقیقتر و با تکنولوژی پیشرفته تری تولید میشود و بر قیمت آن تاثیر مستقیمی دارد.
 
شرکت بازرگانی پرشین صنعت با سالها تجربه در زمینه واردات انواع تسمه در خدمت همکاران عزیز میباشد. شما میتوانید با تماس با متخصصین پرشین صنعت و گفتن نوع دستگاه، مشاوره با استاندارد مناسب دستگاه خود دریافت کنید. 

پرشین صنعت به عنوان یکی از تامین کنندگان

 بلبرینگ و رولبرینگ ، تسمه، یاتاقان 

و قطعات صنعتی با برندهای معروف اروپایی با نزدیک به پانزده سال تجربه در خدمت صنعت کشور و حمایت از تولید ملی میباشد.

با ما در ارتباط باشید

5 5 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد
محمد
2 روز قبل

مقاله عالی بود و همینطور قیمت ها بسیار مناسب بودن
ممنون

علی رضایی
علی رضایی
1 روز قبل

نحوه پاسخگویی و قیمتها عالی بودن. تشکر مهندس بهلولی

با ما در ارتباط باشید