بلبرینگ کوچک

بلبرینگ کوچک علاوه بر کاربرد زیاد، دارای محبوبیت روزافزونی در صنایع مختلف دارند. بلبرینگ مینیاتوری یا سایز کوچک، همان‌طوری که از نام آن نیز پیداست، دارای ابعاد کوچکی است و با توجه به دقتی که در طراحی و ساخت آن شده، نسبت به بلبرینگ معمولی، قیمت بالاتری دارد. در این مقاله از پرشین صنعت به بلبرینگ کوچک و انواع آن خواهیم پرداخت. در پایان مقاله لیست قیمت بلبرینگ مینیاتوری آورده شده است. بنابراین از شما دعوت می‌کنیم چند دقیقه‌ای با مطالعه محتوای پیش رو، همراه ما باشید. 

بلبرینگ کوچک چیست و چه کاربردی دارد؟ 

به بلبرینگ دارای سایز کمتر از 9 میلی‌متر، بلبرینگ مینیاتوری گفته می‌شود. این بلبرینگ‌ها با توجه به اندازه کوچکی که دارند، دارای کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف هستند. از دستگاه‌های بادسنج و فرزهای دندانپزشکی گرفته تا اسباب‌بازی‌های مکانیکی، از بلبرینگ سایز کوچک استفاده می‌شود. خوشبختانه اکثر بلبرینگ‌های مینیاتوری که توسط شرکت‌های معتبر طراحی  تولید شده باشند، نیازی به روانکاری مجدد ندارند. به همین دلیل اگر در استفاده و نگهداری این بلبرینگ‌ها دقت لازم بعمل آید این بلبرینگ‌ها دارای عمر بالایی هستند.

متریال بلبرینگ کوچک 

جنس بلبرینگ‌های کوچک چیست؟ برای تولید بلبرینگ مینیاتوری، از متریال های مختلفی مانند سرامیک، فولاد ضدزنگ، هیبرید و فولاد غلتکی استفاده می‌شود. همچنین برای ساخت این بلبرینگ‌ها موادی مانند ساچمه سرامیکی و رینگ‌های فولاد ضدزنگ به کار می‌رود.

جنس بلبرینگ کوچک و ویژگی آن‌ها

بلبرینگ‌های مینیاتوری در انواع مختلفی ساخته می‌شوند که در این مقاله به بررسی برخی از انواع و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم. 

بلبرینگ‌ مینیاتوری فولاد غلتکی

بلبرینگ‌ مینیاتوری فولادی که با استفاده از فولاد غلتکی ساخته می‌شوند، دارای قیمت مناسب و پایینی هستند و می‌توان گفت این بلبرینگ کوچک فولادی، بلبرینگی اقتصادی است. این بلبرینگ‌ها وزن زیادی را تحمل می‌کنند و در بازه دمایی تا 120 درجه سانتی‌گراد قابلیت کاربرد دارند. از ویژگی‌های دیگر این بلبرینگ‌ها می‌توان به قابلیت ضد آب، ضد شوک، مغناطیسی و رسانایی اشاره کرد.

بلبرینگ‌ مینیاتوری فولاد ضدزنگ

مهم‌ترین ویژگی این دسته از بلبرینگ‌ها، ویژگی‌های بهداشتی و ضد خوردگی آن‌ها است، چراکه از فولاد ضدزنگ در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود. از این بلبرینگ‌ها در صنایع غذایی، تجهیزات بهداشتی می‌توان استفاده کرد. این دسته از بلبرینگ‌ها هم مثل دسته قبلی در بازه دمایی منفی 20 درجه تا 120 درجه عملکرد خوبی دارند و دارای قابلیت تحمل وزن بالایی هستند.

بلبرینگ‌ مینیاتوری هیبریدی

بلبرینگ‌های هیبریدی یا همان بلبرینگ‌های ترکیبی، ازجمله بلبرینگ‌های معروفی هستند که از جنس ساچمه‌های سرامیکی و رینگ‌های فولادی تولید می‌شوند. ویژگی بارز این بلبرینگ‌ها خوردگی، سایش و فرسودگی پایین آن‌ها است. 

این بلبرینگ‌ها به‌عنوان گزینه‌ی مناسبی برای کاربرد در ژنراتورها و موتورها محسوب می‌شوند. چراکه ساچمه‌های سرامیکی به‌عنوان عایق جریان شناخته می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های این نوع بلبرینگ نسبت به بلبرینگ‌های دیگر مانند بلبرینگ‌های با ساچمه‌های فولادی، وزن سبک‌تر و توانایی تحمل سرعت‌های بالاتر است. 

بلبرینگ‌ مینیاتوری سرامیکی

بلبرینگ‌های سرامیکی با استفاده از مواد سرامیکی ساخته می‌شوند. این نوع بلبرینگ‌ها قابلیت تحمل سرعت بالا را دارند و نسبت به فرسایش مقاومت مناسبی از خود نشان می‌دهند. از دیگر ویژگی‌های این بلبرینگ‌ها می‌توان به مقاومت در برابر خوردگی، عمر طولانی و دوام بالای آنان اشاره کرد. همچنین، نسبت به نمونه‌های مشابه مانند بلبرینگ‌های فولادی، دارای وزن کمتری هستند.

برای استفاده در شرایط خشک، بلبرینگ‌های سرامیکی گزینه‌ی مناسبی هستند. همچنین، برای استفاده در شرایط اضطراری و در دماهای بالا، این نوع بلبرینگ مناسب است. ویژگی‌های دیگر این بلبرینگ‌ها شامل غیرمغناطیسی بودن و تحمل سرعت بسیار بالا است.

قیمت بلبرینگ کوچک 

بلبرینگ‌های مینیاتوری، موجود در بازار در انواع مختلفی عرضه می‌شوند. هر یک از این بلبرینگ‌ها کاربردهای خاص ویژه‌ای دارند و برای اهداف خاصی به کار می‌روند. این بلبرینگ‌ها، با توجه به نوع کاربردی که دارند، دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. 

بنابراین برای خرید بلبرینگ و هرزگرد باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید. ازجمله این موارد می‌توان به نوع مصرف، جنس و متریالی که بلبرینگ دارد، اشاره کرد. این موارد بر قیمت بلبرینگ کوچگ یا هر بلبرینگ دیگری تأثیرگذار هستند.

با پیشرفت تکنولوژی و ساخت دستگاه‌های صنعتی که دارای ابعاد کوچکی هستند و یا با ظرافت بیشتری کار می‌کنند، بلبرینگ‌های سایز کوچک بیشتر به کار گرفته می‌شوند. این امر به رقابت بین شرکت‌های معتبر بلبرینگ و رولبرینگ سازی منجر شده است تا بلبرینگ‌های کوچک‌تری با ویژگی‌هایی ازجمله دقت بیشتر، توان تحمل بیشتر، کار در سرعت‌های بالا و قابلیت تحمل بار شعاعی و محوری تولید کنند. 

بلبرینگ و رولبرینگ های مینیاتوری در دو استاندارد متریک و اینچی تولید می‌شوند. در کشور ما، بیشتر بلبرینگ و رولبرینگ های مینیاتوری تولیدشده به استاندارد متریک هستند، زیرا اکثر صنایع (به‌جز صنایع نظامی) از سیستم متریک برای کار خود استفاده می‌کنند.

انواع بلبرینگ کوچک و ویژگی آن‌ها

• بلبرینگ مینیاتوری شیار عمیق: این نوع بلبرینگ خود دارای سری‌های مختلفی مانند سری 6، سری 7 و MR، R است. این نوع بلبرینگ دارای ابعاد کوچگی بوده و برای کاربردهایی که دارای سرعت و بار بالایی هستند، مناسب است. 

• بلبرینگ فلنج دار مینیاتوری: بلبرینگ کوچک فلنج‌دار هم دارای انواع مختلفی است. بلبرینگ فلنج‌دار مینیاتوری MF، دارای ابعاد کوچکی است و برای تحمل سرعت‌های بالا طراحی و ساخته شده است. 

• بلبرینگ‌ مینیاتوری تک ردیفه: این نوع بلبرینگ‌ها دارای قطری کمتر از ۱۰ میلی‌متر هستند. بلبرینگ‌های تک ردیفه مینیاتوری کاربردهای مختلفی داشته و همچنین قیمت مقرون‌به‌صرفه‌ای دارند. آن‌ها اغلب به‌عنوان یکی از انواع بلبرینگ‌های all round محسوب می‌شوند.

1-6  بهترین مارک بلبرینگ مینیاتوری

با توجه به پیچیدگی و هزینه‌ی بالای تولید بلبرینگ‌های مینیاتوری، فروش این محصولات نیز با چالش‌های فراوانی همراه است. به همین دلیل تنها برندهای معتبر و مشهور به سراغ تولید این قطعات می‌روند، زیرا از قابلیت فروش مطمئن محصولات خود اطمینان دارند. تولیدکنندگانی که بلبرینگ‌های سایز کوچک را تولید می‌کنند عبارت‌اند از: 

• بلبرینگ مینیاتوری سوئدی SKF

• بلبرینگ مینیاتوری آمریکایی TIMKEN

• بلبرینگ مینیاتوری چینی TFL

این سه شرکت در زمینه فروش و تولید این بلبرینگ‌ها عملکرد برجسته‌ای از خود نشان داده‌اند و کیفیت بالای محصولاتشان باعث شده تا سهم قابل‌توجهی در بازارهای جهانی کسب کنند. برای بررسی لیست قیمت بلبرینگ‌های مینیاتوری، می‌توانید به این برندها اعتماد کنید.

لیست کامل قیمت انواع بلبرینگ صنعتی

در این مقاله به بررسی رولبرینگ و بلبرینگ مینیاتوری یا همان بلبرینگ کوچک پرداختیم. عدم ثبات قیمت‌ها در اقتصاد ما به‌ویژه برای قیمت تجهیزات و کالاهای وارداتی سبب شده که قیمت‌ها همواره در حال تغییر باشند. در کنار قیمت‌های پرنوسان، گرفتن قیمت‌ها از یک بازرگانی معتبر مانند پرشین صنعت می‌تواند علاوه بر اطمینان از اصالت و کیفیت، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند. برای خرید بلبرینگ مینیاتوری یا خرید بلبرینگ سایز کوچک به سایت پرشین صنعت مراجعه کنید و برای دریافت جدیدترین لیست قیمت بلبرینگ کوچک و انواع بلبرینگ‌ها و  ملزومات دیگر از قسمت «ارتباط با ما»، با کارشناسان بازرگانی پرشین صنعت تماس حاصل فرمایید.

درباره پرشین صنعت

پرشین صنعت به عنوان یکی از تامین کنندگان 

بلبرینگ و رولبرینگ ، تسمه، یاتاقان، گریس 

و قطعات صنعتی با برندهای معروف اروپایی با نزدیک به دو دهه تجربه در خدمت صنعت کشور و حمایت از تولید ملی میباشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها