بلبرینگ راه‌سازی   

بلبرینگ‌ها قطعاتی هستند که در هر دستگاه یا تجهیز صنعتی که به نحوی دارای  چرخش است، مورداستفاده قرار می‌گیرند.  یکی از موارد استفاده بلبرینگ در ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی است. اگر کنجکاوید بدانید بلبرینگ راه‌سازی چیست و چه کاربردی دارد، این مقاله برای شماست. در این مقاله از پرشین صنعت قصد داریم راهنمای کامل بلبرینگ راه‌سازی را ارائه دهیم و به بسیاری از سؤالات شما پاسخ بدهیم.

بلبرینگ راه‌سازی و انواع آن 

 بلبرینگ و رولبرینگ‌های استفاده‌شده در ماشین‌آلات و دستگاه‌های مورداستفاده در صنعت راه‌سازی مانند لودر، بیل مکانیکی، اسکریپر، گریدر و سایر ماشین‌آلات و …، با عنوان “بلبرینگ راه‌سازی” شناخته می‌شوند. در ادامه به معرفی انواع بلبرینگ‌های راه‌سازی می‌پردازیم.

بلبرینگ شیار عمیق و کاربرد آن در راه‌سازی

بلبرینگ‌های شیار عمیق به دلیل ساختار ساده‌ای که دارند، در اکثر صنایع عمومی و خصوصی بکار می‌روند. اما نکته‌ای که باید موردتوجه قرار گیرد، استفاده محدود بلبرینگ‌های سری شیار عمیق در این صنعت است که تقریباً کمتر از 20 درصد است. به‌طور عمومی، بلبرینگ‌های شیار عمیق بیشتر در کاربردهای عمومی‌تر این صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد رولبرینگ مخروطی در راه‌سازی

 رولبرینگ‌های مخروطی، یکی از پرمصرف‌ترین و کاربردی‌ترین انواع بیرینگ‌هایی هستند که در صنعت راه‌سازی به کار می‌روند. این نوع بحران بسته به طراحی منحصربه‌فردشان، قابلیت حمل بارهای بسیار سنگین را برای دستگاه‌ها و سیستم‌های مختلف فراهم می‌کنند. تفکیک‌پذیری و قابلیت حمل بارهای شعاعی و محوری از دیگر ویژگی‌های رولبرینگ‌های مخروطی هستند.

رولبرینگ استوانه‌ای در راه‌سازی

رولبرینگ ساچمه استوانه‌ای یا به‌طور متداول رولبرینگ استوانه‌ای، یکی از انواع بلبرینگ‌ها است که در صنعت راه‌سازی استفاده می‌شود. این نوع رولبرینگ‌ها، مانند رولبرینگ‌های مخروطی، قابلیت حمل بارهای سنگین (بارهای شعاعی) با سرعت‌های بالا را برای ماشین‌آلات و دستگاه‌های راه‌سازی فراهم می‌کنند.

این بلبرینگ‌ها یکی از پرکاربردترین نوع رولبرینگ‌ها در صنعت راه‌سازی هستند و ممکن است در برخی ماشین‌آلات و دستگاه‌های مورداستفاده در این صنعت، از دیگر انواع بلبرینگ‌ها نیز استفاده شوند.

ویژگی‌های بلبرینگ راه‌سازی

بلبرینگ‌های مورداستفاده در صنایع خاص مانند صنایع سنگ‌شکن، حفاری و راه‌سازی باید ویژگی‌ها و مزایای منحصربه‌فردی داشته باشند. در اینجا، به برخی از ویژگی‌های بلبرینگ‌های صنعت راه‌سازی می‌پردازیم.

• طول عمر بالا

• استحکام بالا

• قابلیت حمل بارهای سنگین

• قابلیت چرخش با سرعت‌های بالا (در برخی موارد)

بهترین برندهای بلبرینگ راه‌سازی 

آمریکا، انگلستان، آلمان، فرانسه، سوئد، اتریش، ژاپن، روسیه، ترکیه، هند و چین صاحب شرکت‌های مختلفی در زمینه‌ی تولید بلبرینگ هستند. با توجه به کشور تولیدکننده بلبرینگ‌های راه‌سازی ، برندها و شرکت‌های تولیدکننده بلبرینگ به سه دسته‌ی مختلف بلبرینگ‌های تولید آمریکا، بلبرینگ‌های تولید اروپا و بلبرینگ‌های تولید آسیا تقسیم می‌شوند. 

بلبرینگ راه‌سازی آمریکایی

بلبرینگ آمریکایی جزو بهترین و باکیفیت‌ترین بلبرینگ‌های راه‌سازی موجود در بازار است که بیشترین استفاده از آن برای صنایع خاص است. بااین‌حال، قیمت این بلبرینگ‌ها بالاتر از بسیاری از بلبرینگ‌های موجود در بازار هستند؛ بنابراین، استفاده از آن‌ها در کسب‌وکارهای صنعتی کوچک ممکن است به‌صرفه نباشد و منطقی به نظر نمی‌رسد. اما استفاده از این نوع بلبرینگ در صنایع حساس و مهم بسیار مناسب و کاربردی است. 

مهم‌ترین شرکت‌های آمریکای تولیدکننده بلبرینگ‌های راه‌سازی عبارت‌اند از: 

• بلبرینگ آمریکایی TIMKEN

• بلبرینگ آمریکایی BOWER 

بلبرینگ راه سازی

بلبرینگ راه‌سازی اروپایی

با توجه به فناوری پیشرفته در کشورهای اروپایی، بلبرینگ‌های اروپایی در مقایسه با بلبرینگ‌های آمریکایی در دسترس تر هستند و در خرید آن‌ها به مشکلی برنخواهید خورد. همچنین بلبرینگ‌های اروپایی نسبت به بلبرینگ‌های آمریکایی از قیمت کمتری برخوردارند، که این امر امکان استفاده از آن‌ها در اغلب صنایع را فراهم می‌کند. در میان شرکت‌های اروپایی معتبر، شرکت‌هایی همچون FAG، SKF، DKF، ZKL، SNR و INA به‌عنوان معروف‌ترین آن‌ها شناخته می‌شوند.

در بین مارک‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کرده‌ایم، بلبرینگ آلمانی FAG و بلبرینگ آلمانی SKF  کیفیت بسیار مناسب و خوبی دارند. این برند‌ها شهرت جهانی داشته و جزو محبوب‌ترین بلبرینگ‌های راه‌سازی به حساب می‌آیند. علاوه بر این، بلبرینگ‌های اروپایی دارای مارک‌های معروف دیگری نیز هستند که ازجمله آن‌ها می‌توان به FLT و RHP اشاره کرد. 

بلبرینگ‌های اروپایی از بلبرینگ‌های ژاپنی و بلبرینگ‌های چینی باکیفیت‌تر هستند و البته قیمت بالاتری هم دارند. اما کیفیت و قیمت آن‌ها در مقایسه با نمونه‌های آمریکایی کمتر است. اما تعیین کیفیت بهتر و مارک بهتر بین بلبرینگ‌های اروپایی و بین بلبرینگ‌های ژاپنی کار چندان راحتی نیست.

بلبرینگ راه‌سازی ژاپنی

بلبرینگ‌‌های ژاپنی از اهمیت بسیاری در دسته‌بندی بلبرینگ‌های آسیایی برخوردارند. این بلبرینگ‌ها به‌طورمعمول دارای کیفیت بهتری نسبت به بلبرینگ‌های چینی هستند و قابلیت مقایسه آن‌ها با بلبرینگ‌های معروف و مطرح اروپایی را دارند. در بین بلبرینگ‌های ژاپنی اگر بخواهیم بهترین مارک بلبرینگ را انتخاب کنیم می‌توانیم به سه برند زیر اشاره کنیم:

• بلبرینگ ژاپنی KOYO 

• بلبرینگ ژاپنی NACHI 

• بلبرینگ ژاپنی NSK 

بلبرینگ راه‌سازی چینی

بلبرینگ‌های چینی یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین محصولات در بازار ایران و سراسر جهان هستند. این بلبرینگ‌ها بخاطر قیمت ارزان و کیفیت قابل قبول و البته پایینتر از سایر کشورها، در بسیاری از صنایع و کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 اصولاً بلبرینگ‌های چینی از نظر کیفیت نمی‌توانند با بلبرینگ‌های ژاپنی رقابت کنند؛ اما با این وجود، به دلیل قیمت مناسب، جایگاه خود را در بازار ایجاد کرده‌اند و فروش بیشتری نسبت به بلبرینگ‌های دیگر دارند.

به طور کلی بلبرینگ‌‌های چینی دارای کیفیت و قیمت‌های مختلفی  هستند. اما اگر بلبرینگ‌های معتبر و باکیفیت از بین آن‌ها انتخاب شوند، می‌توانند علاوه بر خرید اقتصادی، کارایی و عمر مفید مطلوبی را نیز داشته باشند. بلبرینگ‌ چینی KG و بلبرینگ‌ چینی DYZV ازجمله محصولاتی هستند که به دلیل کیفیت بالا و قابلیت‌های منحصربه‌فردشان شناخته شده‌اند.

نکات خرید بهترین بلبرینگ راه‌سازی 

اولین نکته در خرید هنگام خرید بلبرینگ یا رولبرینگ توجه به نیاز و کاربرد است. اگر بلبرینگ را برای مواردی مانند کاربردهای با سرعت پایین یا نیروهای کمتر خریداری می‌کنید، بلبرینگ‌های چینی می‌توانند نیازهای شما را برآورده کنند و می‌توانید با هزینه کمتر به نتایج مطلوب خود دست یابید.

اگر بلبرینگ و رولبرینگ باید دارای دقت بالا یا سرعت زیادی باشد و یا نیروی زیاد بر روی بلبرینگ وارد می‌شود، توصیه می‌کنیم از بلبرینگ‌هایی با برند اروپایی استفاده کنید تا از نیاز به تعویض مکرر بلبرینگ‌ها جلوگیری شود و از ضررهای احتمالی استفاده از بلبرینگ‌های ارزان‌قیمت بر روی سایر قطعات و تجهیزات جلوگیری گردد. 

باید بررسی کنید که طراحی و تولید بلبرینگ کدام کشور به نیاز شما نزدیک‌تر است. بعد از انتخاب کشور موردنظر، می‌توانید بهترین مارک بلبرینگ آن کشور را برای خود انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال، اگر به دنبال خرید بلبرینگ ارزان و با کیفیت تقریباً مناسب هستید، می‌توانید بلبرینگ‌های چینی را بررسی کنید. به‌عنوان نمونه،  بلبرینگ چینی KG، بلبرینگ چینی CiB و بلبرینگ چینی DYZV بهترین بلبرینگ چینی موجود در بازار هستند.

قیمت بلبرینگ راه‌سازی

گروه بازرگانی پرشین صنعت باسابقه بیش از دو دهه فعالیت، یکی از فعال‌ترین شرکت‌ها در واردات و فروش انواع بلبرینگ‌ها بوده و موفق به جلب اعتماد بسیاری از تولیدکنندگان و صنعتگران کشور شده است. رسالت شرکت پرشین صنعت یاری صنعت و تولید ایرانی است و به دنبال ارائه بهترین قطعات و تجهیزات صنعتی به شما است. انواع بلبرینگ‌ها و رولبرینگ ها، انواع تسمه و انواع روانکارهای صنعتی، نمونه‌هایی از کالاهای ارائه‌شده در پرشین صنعت هستند. برای استعلام قیمت و دریافت مشاوره از قسمت ارتباط با ما، با کارشناسان ما تماس برقرار کنید. 

 

درباره پرشین صنعت

پرشین صنعت به عنوان یکی از تامین کنندگان 

بلبرینگ و رولبرینگ ، تسمه، یاتاقان، گریس 

و قطعات صنعتی با برندهای معروف اروپایی با نزدیک به دو دهه تجربه در خدمت صنعت کشور و حمایت از تولید ملی میباشد.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها